برگزاری کلاس پیش فصل داوران فوتبال استان :
به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان کردستان، لیگ برتر فوتبال استان کردستان از روز جمعه ۲۴ خرداد با برگزاری ۳ بازی آغاز می شود و کمیته داوران هیات فوتبال استان کلاس دو روزه ای برای هماهنگی داوران جهت قضاوت بهتر در این بازی ها برگزار کرد و در این کلاس که روز یکشنبه ۱۹ خرداد در سالن آمفی تئاتر اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج با حضور رضا رحمانی رئیس و علی قریشی دبیر هیات فوتبال استان کردستان برگزار شد تا داوران با آخرین تغییرات قوانین داوری آشنا شدند.
رضا رحمانی رئیس هیات فوتبال استان کردستان در این کلاس توجیهی با قدردانی از داوران استان که رکن اساسی برگزاری مسابقات هستند از آنها خواست تا با تمرکز و جدیت بیشتری در فصل جدید قضاوت نمایند.
رحمانی ادامه داد: خوشبختانه ما در حال حاضر قطب داوری غرب کشور محسوب می شویم و با حضور آرمان اسعدی و شاهو اصلانی در سالهای گذشته در لیگ برتر فوتبال کشور، کمیته داوران فدراسیون نگاه ویژه ای به داوران استان دارد.
در این دوره توجیهی که با حضور نزدیک به ۵۰ داور از شهرستان های استان برگزار شد، روز دوشنبه ۲۰ خرداد از داوران مطابق معیارهای فیفا با حضور ممتحن آمادگی جسمانی کمیته داوران فدراسیون فوتبال تست آمادگی جسمانی به عمل آمد که ممتحن آمادگی جسمانی سطح آمادگی داوران را قابل قبول بیان نمود.
لازم به ذکر است که قوانین فوتبال دچار تغییرات زیادی شده است که از اواخر مرداد ماه در انجام مسابقات زیر نظر فیفا اجرا خواهد شد. از قوانین تغییر یافته می توان به نشان دادن کارت زرد و قرمز به مقامات رسمی تیم ها از جمله سرمربی و مربی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید